Acer Teknik Servisi
Acer Anakart - Acer laptop ve notebook anakartları           Acer Servis Ankara

Acer Anakart

Acer Anakartları servisimizde bulunmaktadır.

Acer Anakart: Acer Bilgisayar ve Laptopların Anakartları servisimizde teknik arkadaşlarımızın kontrolünden sonra arızası ve sorunları ile ilgili bilgileri alabilirsiniz. Acer bilgisayar ve laptopu kullanırken hiç aklımıza gelmeyen anakart halbuki bilgisayarın tam anlamıyla beynidir Anakartın daha performanslı ve daha düzgün çalışmaları için Acer Laptop, Notebook ve bilgisayarların bakımlarını, kontrollerini düzenli yapılmalı ve driverlarını sürekli güncellemeliyiz.

Acer Anakartlar bilgisayarların tüm donanımlarını ve yan aksesuarlarını çalıştıran ve düzenleyen bir parça olup kendine bağlı olan parçaların birinin arızalanması durumunda bilgisayarımızda deyişik tğrlerde sorunlar ortaya çıkmaktadır. Acer servisimizde Ayrıca Anakart tamirini de yapılmaktadır. Acer cihazlarının yeni, eski tüm modellerinin Anakartları servisimizde bulunmaktadır.

Acer Laptop Anakart Teknolojinin vazgeçilmez ürünleri laptopların en temel ve en karmaşık yapıları laptoplardır. Ana kart bir laptopun donanımlarını birbirine bağlayan ve bu donanımların görevlerini yürütebilmesi için gerekli işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan devre kartlarıdır.

Etiketler: Acer Anakart - Acer Laptop anakart - acer Notebook anakart - Acer Masaüstü bilgisayar Anakart

Acer Laptop ve Notebook Anakartları

Bu kartlar üzerinde pek çok donanımı içermektedirler. Ram yuvası ses kartı Ethernet kartı ve ekran kartı gibi kartlarla birlikte isteğe göre tv radyo kartı gibi donanımlar ana kart üzerinde yer alabilmektedir. Acer Ana kartlarda bu donanımların uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan chipsetler bulunmaktadır. chipsetler laptopun performansı üzerinde önemli bir yer taşımaktadır. Bunların yanı sıra Ana kartların üzerinde slot yuvaları bulunur bu yuvalar laptopta bulunan özelliklerin ana kart ile bağlantı kurmasını sağlar.

Ana kartlarda parçalar arası iletişim hızlı bir şekilde gerçekleştirmelidir. Bu amaç doğrultusundaki akış standart veri yolu ve adres yolu olarak iki şekilde gerçekleşir. Standart veri yolu işlemleri gerçekleştiren yoldur. Adres yolu ise yapılacak işlemlerin nereye gideceği hangi birim tarafına iletileceğinin gerçekleştirildiği yoldur. anakartlarda veri yolu aktarım büyüklüğü laptopun performansı açısından oldukça önem taşıyan konulardır. laptop kapasitelerine göre değişen bu aktarma kapasiteleri de16 bit ve 32 bit olmak üzere iki çeşittir.

Acer Bilgisayar anakart ve donanımları hızlı iletişim sağlama ve donanımların yönetimini uygun bir şekilde gerçekleşmesi göz edilerek üretilmektedir. Bu anakart acer laptop modellerine göre değişiklik göstermektedir.