Acer Teknik Servisi
Acer Cpu Fan değişimi          Acer Servis Ankara

Acer Cpu Fan değişimi

Acer Laptop ve Bilgisayar soğutucu fan değişimi, tamiri ve bakımları servisimizde garantili yapılmaktadır. Acer Laptop ve Notebook fanı bilgisayardan sıcak havayı emerek bilgisayarın daha soğuk kalmasını ve daha hızlı olmasını sağlayan bir soğutucudur. Bir bilgisayar ne kadar soğuksa o kadar hızlı performans göstermektedir. Acer Laptop fan, işletim sistemi kendiliğinden soğumasını sağlayamıyorsa devreye girmektedir. Laptop soğutucularının amacı hem bilgisayarların aşırı ısınmasını önlemek hem de kullanan kişiyi hissedilen sıcaklıktan doğacak rahatsızlık hissinden korumaktır.

Bir fan aktif veya pasif soğutma yöntemi ile çalışabilir. Aktif soğutucular hava ve sıvıyı, ısıyı laptoptan çabukça uzaklaştırmak için kullanırlar. Pasif soğutucular ise, artan pasif hava akımını ile ısıyı uzaklaştırırlar.

Aktif soğutucular laptop çevresindeki hava akımını sağlamak için küçük fanlar kullanırlar. Birçok soğutucu güç adaptörü kullanımını destekler, ancak genellikle güçlerini laptopların USB’lerinden çekerler. Bazı aktif soğutucular ısıyı laptopun alt kısmından çekerler, bazıları ise tam tersi şekilde çalışarak makinaya soğuk hava üfleyerek çalışırlar. Fan hızı otomatik ya da manuel olarak ayarlanabildiği gibi, sabit bir hızla çalışanları da bulunmaktadır. Pasif soğutucular bilgisayarlar için pek tavsiye edilmez, aşırı ısınmaya sebep olabilirler.

Etiketler: Acer Fan - Acer Cpu Fan - Acer Soğutucu Fan - Acer Fan değişimi - Acer Notebook Fanı - Acer Laptop Fan