Acer Teknik Servisi
Acer Ekran kartı        Acer Servis Ankara

Acer Ekran kartı

Acer Ekran kartı: Acer Laptop ve Masaüstü Bilgisayar Ekran kartları firmamızda bulunmaktadır

Acer Ekran kartı: Grafik işlemlerimizde Acer Laptopların gizli kahramanları olan ekran kartları Laptoplarda yapmış olduğumuz tüm işlemlerin hızlı veya yavaş olmasına etki eden parçaların başında gelmektedir ne kadar yüksek özelikte olursa o kadar hızlı işlem yapmamızı sağlayan ekran kartlarımıza gereken önemi vermiyoruz yoğun kullanımlarda aşırı ısınan ve kendini ciddi anlamda yoran ekran kartlarımıza belli periyotlarda bakımlarını yapmamız gerekmektedir.

Acer ekran kartı üstünde bulunan soğutucu fan ve grafik chipin üstündeki macunların düzenli olara değişimi yapılmalıdır kullanıcıların maalesef ekran kartlarının arızalanması durumunda farkına vardıkları bu sorunlar Ankara Acer servisimizde teknik arkadaşlarımız tarafından halledilmektedir.

Acer Teknik ServisAcer Notebook Ekran Kartı

Günümüzde Acer laptoplar kullanım amacına yönelik pek çok farklı çeşitte bulunmaktadır. Bu laptoplarda birbirlerinden farklı kılan bazı faktörler, laptoplara çeşitli özellikler eklemekte ve kullanım amaçlarını değiştirmektedir. Bu faktörlerin en önemli ayrıntılarından biri ekran kartı özellikleri olmaktadır. Ülkemizde de tercih edilen bilgisayar markalarından Acer ürünlerinde kullanmak üzere ekran kartı özelliklerini geliştirmiş durumda.

Acer Laptop Ekran kartı; laptoplarda bulunan tüm görüntüleri anında çizerek ekrana aktarımını sağlayan teknolojidir. Acer laptop ekran kartı seçenekleri modele ve kullanılan cihaza göre değişiklik göstermektedir. Bu seçenekler bilgisayarın kullanım amaçlarına yönelik olmaktadır. acer laptop ekran kartları paylaşımlı ve paylaşımsız olarak ikiye ayrılmaktadır. Paylaşımlı ekran kartları ana kartla bağlı olarak yerleştirilen ekran kartlarıdır. Bu ekran kartları bellek olarak cihazın kendi ram ini kullanmaktadır. Office uygulamaları ve internet kullanımı için ideal olmaktadır. Fakat yüksek çözünürlükteki oyunlar için iyi performans gösterememektedir. Paylaşımsız ekran kartları ise ana karttan bağımsız olarak yerleştirilen ekran kartlarıdır ve yüksek çözünürlükteki yazılım ve oyunlar için iyi performansı sağlayabilmektedir.

Acer marka laptoplarda ekran kartı performansını belirleyen grafik işlemci, ekran kartı ram miktarı ve veri yolu gibi özelliklerinde daha iyi performans almak üzere çeşitli geliştirilmeler yapılarak üretilen yeni ürünlerinde kullanılan harici ekran kartına geçiş sağlayan nvidia optimus ve switchable özellikleri de bulmak mümkün olmaktadır.

Etiketler: Acer Ekran Kartı - Acer Laptop ekra kartı - Acer Notebook ekran kartı - Acer Masaüstü Bilgisayar Ekran kartı, Acer Servisi Ankara